Daria Sienkiewicz - logotyp

Gabinet Podologiczny Daria Sienkiewicz


F. A. Q. Najczęściej zadawane pytania


Zapraszam do kontaktu


Zadzwoń i umów się na wizytę+48668 986 788

Daria Sienkiewicz - Gabinet

Co to jest podologia?


Podologia, określana również mianem podiatrii to specjalizacja medycyny zajmująca się szeroko pojętym diagnozowaniem i leczeniem, również chirurgicznym, chorób stóp. Etymologia słowa podologia wywodzi się z języka greckiego, gdzie "podo" oznacza stopę, a "logos" naukę. Podologia to dziedzina nauki skierowana do pacjentów ograniczonych ruchowo, a także borykających się z chorobami stów, stawów, kości i przemiany materii (np. cukrzyca).


Czym zajmuje się specjalista podolog?


Zadaniem specjalisty podologia/podiatry jest przede wszystkim postawienie właściwej diagnozy oraz leczenie dolegliwości związanych z kończynami dolnymi - w większości przypadków stopami. Podolog pomaga pacjentom w szerokim wachlarzy przypadków - leczenie deformacji stóp (haluksy), usuwanie odcisków, modzeli, bodawek i kurzajek. Dodatkowo licencjonowany podiatra pomaga w usuwaniu i leczeniu zmian grzybicznych stóp, czy też w przypadku wrastających paznokci.


Pedicure podologiczny, a kosmetyczny - jaka jest różnica?


Pedicure podologiczny to zabieg, który wykonywany jest tylko i wyłącznie przez wykształconego specjalistę podologii, najczęściej po 5 latach edukacji na uniwersytecie medycznym. Ten rodzaj zabiegu ma na celu nie tylko wizualną poprawę wyglądu płytki paznokcia, ale przede wszystkim pomoc w wielu dolegliwościach związanych z prawidłową budową płytki paznokciowej. W tej procedurze wykorzystywana jest zarówno profesjonalna wiedza, jak i odpowiednie narzędzia. Pedicure kosmetyczny natomiast jest wykonywany przez kosmetyczkę i ma na celu jedynie estetyczną poprawę wyglądu paznokcia.


Jak przygotować się do pierwszej wizyty u podologa?


Przygotowując się do naszej pierwszej wizyty u specjalisty podologa powinniśmy przede wszystkim oczyścić stopy oraz płytkę paznokciową z lakieru. Warto pamiętać, iż w przypadku zmian chorobowych związanych z paznokciami, nie można ich wcześniej obcinać, dzięki czemu podolog będzie mógł szczegółowo zdiagnozować schorzenie i zaproponować przebieg leczenia.


Jak wygląda konsultacja podologiczna?


Celem konsultacji przeprowadzanej u specjalisty podolog jest przede wszystkim ocena stanu stóp pacjenta. Na podstawie konsultacji podolog proponuje kompleksowy proces leczenia, informując pacjenta, jakie kroki zostaną podjęte, by wykryte schorzenia mogły zostać całkowicie wyleczone. Podczas konsultacji pacjent dowie się również, w jaki sposób właściwie pielęgnować stopy, by przebyte schorzenia nie powtórzyły się w przyszłości.


Jak mogę zapisać się na zabieg lub konsulatację?


Najprostszym sposobem zapisania się na wizytę w celu konsultacji, czy też zabiegu podologicznego jest kontakt telefoniczny pod numerem +48 668 986 788. Alternatywną metodą jest również kontakt za pośrednictwem poczy e-mail, gdzie mogą Państwo zapytać o wolny termin wysyłając wiadomość na adres kontakt@podologchodziez.pl.


Czy w gabinecie wykorzystywane są sterylne narzędzia?


Tak, podczas zabiegów i kosultacji podologicznych wykorzystuję tylko i wyłącznie wysterylizowane narzędzia, który stosowny proces przechodzą w specjalistycznym autoklawie. W przypadku tak delikatnych spraw, jak choroby stóp higienia oraz czystość jest podstawą profesjonalnego gabinetu podologicznego.